عضویت مهندس

 

                                                                                    شرایط و مدارک عضویت درکانون مهندسین قائم شهر


1- کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده


2- کپی مدرک تحصیلی برابر اصل شده


3- کپی سند و یا کپی اجاره نامه محل سکونت (سکونت در قائم شهر) و فیش برق محل سکونت


4- واریز 10/300/00 ریال آنلاین از طریق سایت (ورودی به کانون در سال 1403 مبلغ 7/000/000 ریال و حق عضویت سالیانه مصوب مجمع برای سال 1403 مبلغ 3/000/000 ریال می باشد ( و یا شماره حساب 0105410177006 (بانک ملی بنام کانون مهندسین قائم شهر)  وهزینه صدور کارت عضویت 300/000 ریال و  هزینه پستی استعلام مدرک از دانشگاه در داخل استان 350/000 ریال که تنها مختص افرادی که عضو نظام مهندسی نیستند می باشد.


5- کپی کارت عضویت نظام مهندسی برابر اصل شده (در صورت عضویت)

 

6- سه قطعه عکس پشت نویسی شده


7- پرینت فرم عضویت که دو نفر از مهندسین عضو کانون که حداقل دارای پروانه اشتغال پایه 2 باشند (بدون محدودیت رشته) آنرا مهر و امضا نمایند.

 

******لازم به ذکر است جهت صدور کارت عضویت هوشمند اسکن عکس و صفحه اول شناسنامه و کارت ملی در فلش یا cd  و تحویل کانون گردد.

 

تبصره:  در صورتی که مهندس متقاضی عضویت در کانون، عضو سازمان نظام مهندسی مازندران (شهرستان قائم شهر) نباشد جهت استعلام صحت مدرک از واحد دانشگاهی مربوطه می بایست یک نسخه کپی ‌ برابر اصل مدرک کارشناسی و کاردانی (در صورت ناپیوسته بودن مدرک کارشناسی) بابت عضویت در کانون لازم و ضروری می باشد.

 

 

                                                                                  مراحل ثبت نام

1-مراجعه به سایت کانون (www.kanon-ghaemshahr.com) و ورود به بخش ثبت نام و پرکردن فرم عضویت و آپلود مدارک مورد نیاز (برابر اصل شده)، پس از کلیک روی ادامه و تائید و در نهایت دریافت نام کاربری بصورت پیش فرض در مرحله بعدی با دفتر کانون جهت فعالسازی کاربری و ادامه روند ثبت نام تماس حاصل فرمائید.(42216171-42216177)

 

2-وارد شدن در سایت در قسمت ورود اعضاء با نام کاربری و رمز عبور پیش فرض اقدام به پرداخت حق عضویت بصورت آنلاین نمایید (پرینت از فیش واریزی جهت ارائه به دفتر کانون الزامی است) و پرینت نهایی از فرم عضویت (در ناحیه کاربری) امضا و مهر توسط دو مهندسی که عضو کانون باشند و پروانه اشتغال پایه 2 داشته باشند.

 

3- مراجعه به کانون جهت ارائه مدارک لازم و پرینت تائید شده برای ثبت نام (لطفا مدارک ثبت نام با دقت مطالعه شود)

 

4-  تائید مدارک توسط رئیس کانون و در نهایت دریافت پیامکی از سوی کانون مبنی بر اختصاص شماره عضویت و ثبت نام قطعی مهندس در کانون مهندسین قائم شهر

 

توجه به این نکته ضروری می باشد که کانون به منزله یک صنف می باشد و عضویت در آن کاملا اختیاری بوده وعضویت در کانون جزو شرایط عضویت در نظام مهندسی نمی باشد.